Infekce

Chtěli jste více metabolismu a my jsme tady, abychom Vám ho dodali. Kontaminace a infekce jsou nyní aktivní a pro vězně jsou skutečnou hrozbou.

Pojďme na to pomalu. Co jsou infekce? No, je to invaze a růst bakterií/mikrobů v těle. A nejčastější způsob, jak ji získat, je na nečistých a nedezinfikovaných otevřených ranách. Tak si o tom promluvme.

Od teď, když budete mít krvácející ránu - záleží na oblečení, které máte na sobě (pokud nějaké máte) a jeho čistotě - Vaše rány mohou být nyní kontaminované. Úroveň kontaminace je následující.

  • Žádné oblečení: 0%
  • Zcela čisté oblečení: 50%
  • Zcela špinavé oblečení: 100%

Takže úroveň kontaminace z oblečení se liší podle toho, jak čisté / špinavé jsou.

Žádné oblečení - na panelu nástrojů není žádná kontaminující část, protože nic nekontaminuje oblečení.
Nasazení čistého oděvu zvyšuje kontaminaci rány na cca 50%.
Nasazení špinavého oděvu zvyšuje úroveň kontaminace na cca 100%.

Pokud máte na nohou ránu a pomočili jste si kalhoty, kontaminace se zvýší na 75% - takže i přes to, co Vám říkali prarodiče, není dobré močit na otevřenou ránu.

Ok, to máme pokryté, ale možná si říkáte: Dobře, ale právě teď je v tomto popisu spousta informací, co to znamená? Nebojte se přátelé, Všechno Vám hned vysvětlím.

  • Nejprve tu máme lištu kontaminace. To je užitečná lišta, která Vám automaticky ukáže postup Vaší úrovně kontaminace a její stoupající nebo klesající míru.
  • Dále máme vnější patogeny a zárodky ran. To jsou bakterie, které vstupují do Vašeho těla a mohou vést k infekcím. Vnější patogeny jsou všechny bakterie, které pocházejí z vnějších zdrojů, jako dříve vysvětlené špinavé oblečení nebo špinavé obvazy, kterými se za chvíli budeme zabývat. Zárodky ran se mohou projevit uvnitř rány, pokud se do ní dostane dostatek vnějších patogenů. Celková úroveň kontaminace, je součet těchto 2 kontaminací.
  • Teď máme Váš imunitní systém. Imunitní systém je schopnost vlastního těla bojovat s vnějšími bakteriemi vlastním obranným mechanismem. Síla Vašeho imunitního systému závisí na vašem CON. Imunitní systém může být znovu posílen antibiotiky více o tom níže.

Jak tedy bojujete proti kontaminaci? Dezinfekcí rány, a nebo použitím správných obvazů. Zdravotnické potřeby jsou všechny dezinfikované. Hadry mají stejnou úroveň kontaminace jako oblečení. Čisté hadry jsou 50%, špinavé 100%. Ale přidali jsme další typ hadru, který je možné vycraftit: aseptic rag. Vše co potřebujete, je čistý hadr a nějaký isopropylalkohol. Pak už jen vyberte hadr a můžete ho dezinfikovat.

Můžete také aplikovat alkohol (nebo absint funguje také v těchto případech), přímo na ránu a dezinfikovat ji, ale buďte opatrní. Na otevřených plochách se alkohol po chvíli začne odpařovat, takže budete muset udržovat čistotu rány. Můžete to udělat tím, že odstraníte obvazy a přidáte nové nebo vyčistíte ránu znovu. To je pravda, můžete nyní odstranit obvaz z již obvázané rány. Je to docela užitečné, když máte jen špinavý hadr k obvázání a poté ho chcete vyměnit za čistý (když jste v bezpečí), aby se zabránilo infekci.

Obvázané rány mají na sobě malou bílou šipku, na kterou můžete kliknout a rozhodnout se, že obvaz tímto způsobem odstraníte.

Ok, takže to máme pokryté, co se teď stane, když nemáte na výběr a potřebujete zastavit krvácení špinavým obvazem nebo máte větší či vícečetné poranění, takže se tam dostane více bakterií a úroveň kontaminace dosáhne 100%. Pak se projeví infekce. Existují 3 stádia infekce.

V závislosti na tom, v jakém stadiu se infekce nachází, bude ovlivňovat vaše statistiky a odbornost tak dlouho, dokud je aktivní, a v průběhu času bude pomalu způsobovat poškození. Jakmile Vaše míra infekce naplní fázi 3, tak se projeví sepse ve Vašem těle.

Poznámka: Vaše krvácející rána neopustí RECOVERY stav, dokud je infekce týkající se této rány stále aktivní.

Sepse je nebezpečný stav, kdy se Vaše infekce již rozšířila natolik, že Vaše tělo začne útočit samo na sebe. Pokud se všechny rány a infekce neléčí sepse povede ke smrti a silně ovlivní výkon Vaší postavy.

Pamatujete si, jak můžete posílit svůj imunitní systém pomocí antibiotik? Tímto způsobem bojujete proti infekcím a sepsi. Užíváním antibiotik můžete posílit svůj imunitní systém a pomoci mu zničit bakterie, které jsou zdrojem infekce a pomoci Vašemu tělu uzavřít ránu.

Mějte na paměti, že v případě vícečetných infikovaných ran se Váš imunitní systém bude muset přizpůsobit všem ranám podle jejich závažnosti.

Jakmile jsou všechny infekce vyčištěny, sepse se také vyčistí, a vy budete v pořádku.

A je tu ještě jedna věc. Loutky (puppets aka zombie) teď svými špinavými nehty způsobují po zásahu zárodky ran, takže buďte opatrní!

Máme pro vás všechny dalšího NPC obchodníka: Doktora.

Doktor prodává všechny druhy lékařských předmětů a pomůcek.

Comments are closed.